Gmina Kłodzko jako region atrakcyjny inwestycyjnie

Wyszukiwanie

Kategoria

Miejscowość

Cena w zł
Gmina Kłodzko

Dlaczego warto inwestować w Gminie Kłodzko? Powodów jest wiele.

 

To aż 35 sołectw połączonych w całość, co sprawia, że to jedna z największych gmin w województwie dolnośląskim. Jest doskonale zarządzana, o czym mogą świadczyć realizowane inicjatywy, zarówno całościowe, jak i oddolne. Uczestnictwo w wielu programach unijnych oraz aktywne wspieranie programu Rozwoju Wsi Dolnośląskiej może świadczyć o zaangażowaniu władz Gminy w jej rozwój na każdym szczeblu zarządzania.

 

Położona jest w atrakcyjnym regionie - centrum Kotliny Kłodzkiej. Bliskość czołowych polskich uzdrowisk, rozwijających się sudeckich kurortów narciarskich oraz granicy z Republiką Czeską świadczy o jej doskonałym umiejscowieniu. Z punktu widzenia inwestorów, Gmina Kłodzko może stanowić bazę dla działalności zarówno lokalnej, jak i obejmującej swym zasięgiem Kotlinę Kłodzką wraz z pograniczem czeskim.

 

Miejscowości wchodzące w skład administracyjny Gminy Kłodzko są miejscami atrakcyjnymi turystycznie, nie tylko ze względu na malownicze położenie. Jaszkowa Górna jest zwycięzcą plebiscytu na Najpiękniejszą Wieś Dolnego Śląska 2010. Pozostałe sołectwa Gminy również zajęły miejsca w czołówce zestawienia. Zarządzane przez chętnych do pracy i posiadających możliwe do zrealizowania pomysły sołtysów, mogą stanowić przykład dla wsi w całej Polsce.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy - warto inwestować we wsi kłodzkiej!

Atrakcje okolic Czarnej Góry

Ośrodek Górski Czarna Góra oferuje jedne z najwspanialszych warunków śniegowych w regionie, wspomagane dodatkowo przez kilkukilometrowy system dośnieżania.

Więcej